Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Anne Hathaway

 

herečka

Datum narození: 12.11.1982  (26 let) 

Místo narození: Brooklyn, New York, USA 

Znamení: Štír
Obrazek

 

Anne Hathaway se ve filmu „Deník princezny 2: Královské povinnosti“ vrací do role mladé Miy Thermopolis, kterou ztvárnila v původním Deníku princezny. Za tuto roli byla v roce 2002 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v komediálním filmu. V současné době pracuje na filmu Anga Leeho Brokeback Mountain, ve kterém si zahraje s Jakem Gylenhaalem, Heathem Ledgerem a Michelle Williams. Před nedávnem dotočila nezávislé drama Havoc Barbary Kopple. Mezi její další filmy patří Ella Enchated, Nicholas Nickleby a The Other Side of Heaven. Pozornost si získala díky roli v seriálu Get Real, za nějž byla v roce 2000 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v dramatické roli.

Její maminka je herečka a zpěvačka, takže je jasné po kom má Anne umělecké vlohy. Otec je právník. Anne má ještě dva bratry.

A teď ke kariéře.... Poprvé Anne zabrousila do světa filmu v roce 1999 kde si zahrála v seriálu "Get Real". Rok 2001, tento rok se pro Anne stal zlomovým. Dostala hned dvě filmové nabídky. První se týkala filmu "Druhá strana nebe", který ale nebyl nic moc... Ale ta druhá stala opravdu za to! Byl to "Deník princezny", kde Anne hrála hlavní roly a protože byl hodně úspěšný, tak se tvůrci rozhodly pro pokračování, opět s Anne v hlavní roli.

Ani na školu se Anne nevykašlala. Po dokončení Millburn High Schoul začala chodit na newyorskou univerzitu.

A ještě něco na závěr... Anne je zapřísáhlou vegetariánkou!

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář